Що ж відрізняє садову замазку «БлагоСад» від інших замазок?
Незалежні дослідження, проведені в Інституті садівництва УААН показали ефективність замазки щодо контролю (ран без обробки) на 33-37%, а відносно використовуваних еталонів на 18-22%.
До складу замазки «БлагоСад» входять речовини, які не завдають шкоди деревам в інших аспектах (якість врожаю, родючість).
Висока продуктивність плодових насаджень та товарні якості плодів значною мірою залежать від стану дерев, яке, в свою чергу, обумовлюється збереженням штамбів і основних скелетних гілок неушкодженими. Однак, при обстеженні садів, виявляється частину дерев з ушкодженнями кори стовбура і гілок, які виникають в наслідок вредительных дій морозів і сонячних опіків, а також мають рани, які утворюються при обрізанні дерев, пошкодження їх гризунами, механічними і патогенними факторами. Це значною мірою погіршує фізіологічний стан дерев, їх ростові процеси, врожайність і якості плодів.
Садівники при догляді за пошкодженими деревами застосовують різні засоби, проте одні з них не тільки не захищають уражені місця, але і самі можуть спричинити або посилити пошкодження метаболічно активних тканин кори і деревини стовбура або гілок дерева.
Інша частина використовуваних сьогодні замазок і варів ізолюють поверхню ран, але мало сприяють їх заростання.
Універсальна садова замазка «БлагоСад» розроблена українськими біологами і біо-хіміками. Основною метою даної розробки було створення високоефективного засоби захисту рослин, сприяє загоєнню ран на деревах і чагарниках. Завдяки вмісту фізіологічно активних речовин, сприяє посиленню калюсообразования, прискорює заростання зрізів гілок і поверхні ран на стовбурах і гілках плодових дерев.
Пропонується для загоєння ран на плодових деревах замість садовим замазкам і варам, до складу яких входять мінеральні масла (нігрол, автол та ін).
Механізм дії садової замазки «БлагоСад» полягає в посиленні меристематической діяльності і калюсообразования, інтенсифікації розвитку клітин вторинної флоеми і ксилеми навколо рани, що призводить до прискорення її заростання в 2-3 рази.
У дослідах були використані сорти яблуні Рубінове Дуки, Аскольда на підщепі ММ-106, Ренет Симиренко, Голден Делішес, Прима на підщепі М9 і Айдаред на М26. Зрізали гілки секатором, а більш товсті — садовою пилкою і поперечні зрізи замазували різними препаратами з метою захисту поверхні зрізу та сприяння загоєнню ран. Контролем служили рани, які не обробляли замазками, а заростання йшло природнім шляхом.
Біологічну активність досліджуваних замазок визначали порівняльним аналізом заростання поверхні ран. Швидкість і якості заростання поверхні ран визначається періодично протягом вегетаційного періоду, а останній облік в листопаді шляхом виміру площі загоєння з вирахуванням заростання по відношенню до загального розміру поверхні рани.
Конкретні розміри і характер пошкоджень залежать не тільки від рівня зниження температури, тривалості її впливу, але і від швидкості зниження, умов вирощування, рівня агротехніки, місця розташування насаджень, навантаження врожаєм і стану листя дерев. Тому, перш ніж проводити заходи щодо ліквідації негативних наслідків пошкодження морозами, необхідно провести агрономічну оцінку стану насаджень і встановити ступінь пошкодження дерев усіх порід і сортів. При цьому основними об'єктами аналізу на морозні пошкодження повинні бути генеративні (плодові) нирки, тканини гілок різного віку (кора, камбій, деревина). Особливо важливо своєчасно виявити наявність морозобоїн та сонячних опіків на штамбах і основних гілках крони, особливо у молодих дерев на рівні снігового покриву, де температура може бути на 6-8оС нижче реєстрованих температур повітря. На підставі результатів таких аналізів можна буде встановити реальну ступінь пошкоджень і своєчасно застосувати універсальну садову замазку «БлагоСад», а також застосувати при необхідності інші агротехнічні заходи щодо відновлення насаджень.
Особливо детальним має бути аналіз пошкоджень в залежності від сортів з урахуванням їх походження. Причиной этого является тот факт, что за последние 10-15 лет в связи с глобальным потеплением и отсутствием суровых зим, а также ослаблением надлежащего контроля со стороны государства за ввозом из-за границы посадочного материала, многие руководители хозяйств разных форм собственности, руководствуясь своими субъективными убеждениями и намерениями, завезли большое количество сортов, которые выращиваются в странах с более мягким климатом Западной Европы, где растянутый вегетационный период и практически отсутствуют зимы в нашем понимании (достаточно суровые). Это такие страны как Германия, Австрия, Чехия, Франция, Испания, Италия и др.
Естественно, что эти сорта могут быть повреждены в первую очередь, однако не все и не везде. Поэтому для дальнейшего распространения их в Украине чрезвычайно важно своевременно при обрезке и других природных и механических повреждениях использовать проверенную длительными испытаниями садовую замазку «БлагоСад».
З метою подолання негативних наслідків пошкодження морозами плодових насаджень використовують такі агротехнічні заходи, як відновлювальна обрізка дерев та лікування ушкоджень шляхом нанесення бітумної мастики «БлагоСад». Необхідно також провести заходи по збереженню вологи в грунті, а також необхідно своєчасне і якісне проведення обприскувань проти шкідників і хвороб.
Повреждение стволов и развилок основных ветвей морозобоинами и солнечными ожогами представляют серьезную опасность для деревьев и могут иметь место как у молодых, так и у взрослых деревьев. Вследствие этого кора отмирает и древесина со временем оголяется. Лечение таких ран является довольно трудоемким процессом. В настоящее время наиболее эффективно в данном случае может использоваться универсальная садовая замазка «БлагоСад». Ее обязательное применение в первую очередь оправдано для частного сектора и для сохранения особо ценных сортов в ботанических садах и парках Украины. З цією метою при настанні теплої погоди рани акуратно зачищають гострим ножем до здорових тканин і обробляють універсальної садовою замазкою «БлагоСад», яка проводиться на натуральній жировій основі з додаванням ростактивирующих речовин.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Препаративна форма | Паста |
Користувальницькі характеристики | |
Тип | Замазка |